HAKKIMIZDA

            KOOPERATİFİMİZ 18/11/2013 TARİHİN,DE TİCARET SİCİ 362843 SAYI VE BAKANLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN  12 KASIM 2013 TARİH 22874 TESCİL NUMARASI İLE KURULMUŞTUR.

 

1)ARSANIN YERİ VE DURUMU : Arsalarımızın bulunduğu gözergah da Ankara,nın en önemli  projesi olan nev anka

Arsalarımız beklentilerimizin üzerinde bir değer katıyor gelin bu projeyi tanıyalım.

    Geleceğini Güvenle Hazırla... Nev Anka...

Türkiye, her geçen gün, daha büyük bir hızla gelişiyor ve büyüyor. Bu atılımda, şehirlerimizin de katkısı büyük. En büyük iki şehrimiz, farklı görevleri paylaşmış durumdalar. Ankara, yerelde merkez olma vazifesini üstlenmişken, İstanbul, uluslararası alanda temsil ve idari görevleri üstlenmiş durumda.

       

 

Devletin 2023 ılı Türkiye Stratejik Planı'ndaki en özel yapılandırma projesi, Başkent Ankara içindir. Stratejik Plan'da ise vurgulanan, "3S" projesidir. Yani Sanayi, Savunma ve Sağlık. Bu 3S'yi en göze çarpan biçimde temsil eden uygulama ise  Eskişehir yolu güzergahındaki anlaşmasın yaptığımız özberkent kooperatifimizin arsalarımızında bulunduğu NEV ANKA'dır.

 

Anlaşmasını yaptığımız konutların yapım şekli

 

       Eskişehir yoluna cepheli  1/5000 lik imar planı bitmişç 1/1000 lik ipar planı çalışmaları hızlı bir şekilde  toki tarafından bitirilmek üzeri olan yerden 45 000 metre kare arsa bağlantısı yapılmıştır.

 

        45000 metre kare isabet eden yere 270-280 konut yapılacaktır. Arsamızı günün şartlarına göre müteahhit firmaya  kat karşılığı yaptırılacağından dolayı 130 üye alınacaktır.

         Üyelerimiz arsa bedeli olarak 50 bin TL Ödeyeceklerdir. (arsa bedeli olarak üye başına düşen)

         Üyelerimizden inşaat imalatı için kesinlikle hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Böylece üyeler  ödemiş  oldukları arsa payları ile konut sahibi olacaklardır.

          Üyelerimiz sadece arsa payı haricinde kooparetaif giderleri için aylık 35 TL ödeyeceklerdir. Tapu masrafları hariç.

 

İDARİ YAPI:

YÖNETİM KURULU : Aykut GÜZEL – Cumhur ARSLAN –Tubay Berker BARAZİ

DENETİM KURULU : Mehmet UÇKUN – Mustafa Tacettin GÖRÜR

İDARİ MÜDÜR : Erol GÜZEL

 

            Başkent, hızlı tren, çevre yolları ve yeni yapılan duble otoyollarla çevre ilçe ve illere bağlanarak cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu bağlantılar arasında en önemli olanı, Ankara-Eskişehir-İzmir güzergahıdır. Nev Anka,

         bu güzergah uzerindedir. Nev Anka projesinin tasarım planındaki önemli unsurların başında, jeolojik olarak deprem riski taşımaması, kentleşme ve sanayiin talebi olan, planlamaya uygun, geniş arazilere sahip olması gelmekte.

 

            

               Kamunun yanı sıra, özel kurum ve kurum ve kuruluşlarının da, bölgede ciddi yapılaşma projeleri ve uygulamaları başlamıştır. Bu projeleri örnek olarak, Ümitköy'deki yapılanma (yapıldı), Golf Kent,(inşaatı devam ediyor satışa sunuldu) Yaşam Kent,(tamamlandı) Girişim Sitesi verilebilir.

            Bölgenin toplu konut ihtiyacını karşılama amaçlı, TOKİ girişimleri mevcuttur. 15 Bin kronutluk Yapracık Konutları tamamlanmış ve sunulmuştur.

              

Mevcut ve kurulacak üniversitelerin kampüs ihtiyaçları da, yine bu arter üzerinde tahsis edilmiştir. Çankaya ve Başkent üniversitesi, bu duruma örnektir. Daha birçok üniversitenin projeleri de sıradadır.Ankara adliyesi yine aynı bölgede yapılmakta.

 

 

       Hızlı tren ve nakliye tren hattı ambarları Nev Anka'nın ve Organize Sanayi Bölgelerinin içinden geçmektedir ve Ankara-Eskişehir Yoluna 5 km. mesafededir. Ayrıca Nev Anka, ihale sürecinde bulunan Temelli-Sincan otoyolu tamamlandığında, diğer ilçe ve merkezlere çok daha yakın konumda olacaktır.

 

       Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü, 2011 yılında yaptığı açıklamayla, Esenboğa Havaalanı'nın, Ankara'nın mevcut yolcu ve yük hava taşımacılığında yetersiz kaldığını, ikinci bir havaalanının yapılmasının şart olduğunu söylemiştir.

 

       Bu halde, en rasyonel adres, şehrin konut ve sanayi genişleme bölgesi olan, Nev Anka yakınlarındaki Temelli bölgesi olacaktır.

 

       Kente dinamizm veren sosyal ünitelerin, ekonomik girdiyi oluşturan sanayi bölgelerinin, idari ve ulaşım yatırımlarının tamamlanmasıyla, nitelikli yaşam alanlarının kurulacağı bir şehircilik planına paralel olarak, çevredeki doğal yaşamla bütünleşen, Disneyland ve Waterland gibi, Tema park dünya çapındaki eğelence ve dinlence merkezleriyle, sosyal alanları kapsayacak olan dev bir şehirdir Nev Anka.

      

       Sizlerin, yatırımcı olarak, kurulmakta olan bu devasa şehirin içinde yer almanız,  yaptığınız yatırımın kısa vedede size dönmesiyle sonuçlanacaktır. ila  5 yıl içinde  tamamlanması öngörülen Nev Anka'da kar oranlarınız  en üst seviyede olacaktır….

Gelin, Nev Anka'ya bir de, 3S perspektifinden bakalım:

 

             Sanayi, birinci S stratejisidir. Özellikle, 1999 depremi sonrası, dev sanayi tesislerinin birinci derece deprem bölgesi olan İstanbul-Kocaeli aksında bulunduğu, bir doğal afet halinde ülke ekonomisi için telafisi imkansız zararların doğabileceği öngörüsü vardır.

             İstanbul'un altyapı ve nüfus planlamasını olumsuz yönde etkileyen bu tesislerin il dışına çıkarılması, ulusal strateji olarak belirlenmiştir. Aynı dönemde, Ankara'da satış ve pazarlamasını üstlendiğimiz Nev Anka konut alanlarına komşu 40.000 dönümlük arazi, Ulusal Sanayi Üssü olarak tanımlanmıştır.

            Sanayicilere, mevcut yatırımlarını taşımak veya yeni yatırımlarını kurmak için, bu bölge hedef gösterilmektedir. Bütün alt yapısı tamamlanmış ve 10 dönüm ila 200 dönüm arasında parselasyonları yapılmış 5 organize sanayi bölgesi ve serbest bölge, ülkemiz ağır sanayisinin merkezi olmayı hedeflemektedir. Ayrıca, ilave talepleri karşılayabilmek maksadıyla 40.000 dönümlük daha arazi genişleme havzası da bulunmaktadır.

 

        İlk planlanan sanayi arazileri dağılımı şu şekildedir:

-Başkent Organize Sanayi Bölgesi (1. Etap 9300 dönüm, 2. etap 10.000 dönüm),

-Anadolu Organize Sanayi bölgesi: (2. ve 3. etap, 6200 dönüm),

-ASO Anadolu 1. Organize Sanayi Bölgesi (6000 dönüm),

-Dökümcüler İhtisas Sanayi Bölgesi (4000 dönüm),

-ANSBAŞ Serbest Bölge (5200 dönüm).

 

          Bu dev sanayide 600.000 kişi çalışacak, aileleriyle birlikte 2 milyonu aşkın nüfus, bu bölgede ikamet edecektir.  Nev Anka, bu yatırımlarla, sanayi ve ticaret  bakımından, güçlü ekonomiye sahip bir kent olacaktır. 

            İkinci S stratejisi, savunmadır. Ülke savunması için mevcut birliklerin tek merkezli konuşlanması, taktik ve idari bağlamda hızlı karar alma için önemlidir. Günümüz savaş stratejilerinde dev birliklerin kurulması, önceki dönemlerde tercih edilen dağınık yerleşkelerin önüne geçmiştir.

          Bu nedenle, Polatlı'nın doğusuna, 2015 yılında 100.000 kişilik zırhlı birlik,  2017 yılında ise MİT taşınacaktır.           

           Planlanan bölge, Nev Anka'nın 10 kilometre doğusudur. Bu bölgede, askeri tesislerin üretim ihtiyaçlarına cevap veren Aselsal, Roketsan ve Havelsan bulunmaktadır. Komplike bir savunma üssü olacak bu bölgenin, Nev Anka'nın gelişimine ve konut alanlarına gösterilecek talebe etkisi, olumlu yönde olacaktır.

            Orta vadede, geniş Polatlı ovalarının, bu sinerjiye cevap vereceği düşünülmektedir.  İlave birliklerin de bu bölgeye taşınmasının gündeme gelmesi de muhtemeldir.

            Üçüncü S stratejisi ise, sağlıktır.  Dev sağlık tesisleriyle,  gerek ülke ihtiyacını karşılamak, gerekse bölgede yapılacak uluslararası havaalanı ile,  Avrupa ve Ortadoğu'nun sağlık ihtiyaçlarını karşılanması amaçlanmaktadır.

      Nev Anka, çok yakın bir gelecekte, büyük bir şehrin karşımıza çıkacağını müjdelemektedir. Dün yapılan planlamalarda, siz de bugünden yerinizi ayırın, yarınlarda, karlı yatırımınızın keyfini Nev Anka'da sürün.

 

Başarımız, sizlerin memnuniyeti ile doğru orantılıdır.

 

Giriş Formu

Günün Sözü

Kanaatim odur ki, muhakkak suretle birleşmede kuvvet vardır. Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri,zeka ve maharetleri birleştirmektir. Yoksa bir zayıf ile bir kuvvetlinin birleşmesinden bahsetmiyorum. Birleşmenin böylesi zayıf olanın kuvvetliye esir olması demektir.
Mustafa Kemal Atatürk -